جدای سواپ (JediSwap) یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال است. این پلتفرم مبتنی بر شبکه استارک‌نت (StarkNet) است. این شبکه با استفاده از راهکارهای لایه دوم اتریوم امکان انجام معاملات را با حداقل کارمزد و حداکثر سرعت برای کاربران خود فراهم می‌آورد. برای ثبت نام در صرافی جدای سواپ نیازی به احراز هویت نیست. بنابراین تمام افراد از سراسر جهان می‌توانند به راحتی وارد این صرافی شوند و پس از اتصال کیف پول خود به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند. در این مقاله، به معرفی صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال جدای سواپ و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

 

صرافی جدای سواپ

صرافی ارز دیجیتال جدای سواپ (JediSwap) در سال 2023 به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این صرافی با به کار گیری راهکارهای لایه دوم اتریوم امکان مبادله سریع و امن توکن‌های گوناگون را برای کاربران فراهم آورد. این پلتفرم توانست با استفاده از انواع استخرهای نقدینگی، مشکل بسیاری از صرافی‌های قدیمی را حل نماید. افراد در این استخرها سرمایه‌گذاری می‌کنند و نقدینگی لازم برای انجام معاملات را فراهم می‌آورند. جدای‌سواپ نیز در مقابل به آنها پاداش می‌دهد و آنها را در کارمزد معاملات انجام‌گرفته شریک می‌کند.

صرافی ارز دیجیتال جدای سواپ (JediSwap) در سال 2023 به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
صرافی ارز دیجیتال جدای سواپ (JediSwap) در سال 2023 به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

به طور کلی، مشکلاتی نظیر هک شدن و اشتباهات مدیریتی اشخاص در صرافی‌های غیرمتمرکز کمتر مطرح هستند. زیرا این پلتفرم‌ها بدون نیاز به شخص ثالث عمل می‌کنند و لیست کردن دارایی‌های دیجیتال در آنها نیاز به هیچ اجازه‌ای از اشخاص یا نهادها ندارد. جدای سواپ نیز یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) مبتنی بر شبکه استارک‌نت است. ورود به این صرافی نیازی به احراز هویت ندارد و ارزش ارزهای دیجیتال در آن به صورت خودکار تنظیم و تعدیل می‌شود.

 

نحوه عملکرد جدای سواپ

صرافی غیرمتمرکز جدای سواپ یک بازارساز خودکار (AMM) محسوب می‌شود. بازارسازان دارایی‌ها را در استخرهایی واریز می‌کنند که تریدرها می‌توانند با آن معامله کنند. قیمت نیز با الگوریتمی بر اساس نسبت دو دارایی مورد معامله تعیین می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده جدای سواپ گامی بلند به سمت ایده بازارسازهای خودکار و پتانسیل‌های شبکه استارک‌نت برداشت.
تیم توسعه‌دهنده جدای سواپ گامی بلند به سمت ایده بازارسازهای خودکار و پتانسیل‌های شبکه استارک‌نت برداشت.

در واقع هر جفت ارز دیجیتال در صرافی جدای سواپ، استخر نقدینگی مخصوص خود را دارد. بنابراین هر کسی می‌تواند با واریز معادل هر دو توکن در این استخر نقدینگی، به یک تأمین‌کنندۀ نقدینگی تبدیل شود. همچنین هر زمان که بخواهد می‌تواند ضمن برداشت توکن‌های اصلی خود، سود حاصل از این مشارکت را نیز دریافت نماید. پروتکل قدرتمند جدای سواپ نیاز به واسطه‌ها را از بین برده و امنیت بالایی را برای کاربران خود فراهم آورده است.

 

توسعه‌دهندگان جدای سواپ

روهیت گویال (Rohit Goyal) و پرینس آرورا (prince arora) بنیانگذاران جدای سواپ هستند. تیم توسعه‌دهنده جدای سواپ گامی بلند به سمت ایده بازارسازهای خودکار و پتانسیل‌های شبکه استارک‌نت برداشت. بیشتر پروژه‌هایی که پیش از این روی شبکه استارک‌نت قرار داشتند، تنها قادر بودند از بخش محدودی از خصوصیات آن استفاده کنند. همچنین بیشتر آنها از نظر امنیتی بسیار ضعیف بودند. جدی‌سواپ با بهره بردن از تمام تجربه‌های پیشین و با خلاقیت توسعه‌دهندگان خود توانسته است خیلی سریع به ابزاری کارآمد در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

 

ویژگی‌های صرافی جدای سواپ

مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال جدای سواپ (JediSwap) عبارتند از:

+ سرعت بالا و کارمزد پایین تراکنش‌ها در شبکه استارک‌نت

+ خرید و فروش ارز دیجیتال بدون انجام احراز هویت

+ طراحی کاربرپسند و دسترسی آسان به تمام امکانات صرافی

+ انجام معاملات به صورت خودکار از طریق قراردادهای هوشمند

+ سهولت انجام معاملات خُرد و پردازش سریع سفارش‌ها

+ پاداش‌دهی منصفانه به سرمایه‌گذاران

+ تعداد کاربران و حجم نقدینگی رو به افزایش

 

تفاوت جدای سواپ با دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز

جدی سواپ (JediSwap) با تمرکز بر شبکه استارک‌نت توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان صرافی‌های غیرمتمرکز به دست بیاورد. مهم‌ترین تفاوت جدی سواپ با دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز ارز دیجیتال نیز در همین انتخاب نهفته است. این پلتفرم با استفاده از پروتکل قدرتمند خود توانسته است تراکنش‌هایی سریع‌تر با کارمزدی بسیار کمتر را برای کاربران خود فراهم آورد.

روهیت گویال (Rohit Goyal) و پرینس آرورا (prince arora) بنیانگذاران جدی‌سواپ هستند
روهیت گویال (Rohit Goyal) و پرینس آرورا (prince arora) بنیانگذاران جدی‌سواپ هستند

همچنین جدی سواپ رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد که امکان انجام آسان معاملات را فراهم می‌آورد. جدای به کاربرانی که قصد مبادله ارزهای درون شبکه استارک‌نت را دارند و حفظ حریم خصوصی برایشان مهم است بسیار توصیه می‌شود.

 

امنیت صرافی جدای سواپ

یکی از مزیت‌های استفاده از صرافی غیرمتمرکز جدای (JediSwap)، امنیت بالای آن است. صرافی‌های غیرمتمرکز احتمال زیان‌های ناشی از خرابی سرورها را به میزان زیادی کاهش داده‌اند. جدای‌سواپ نیز با انتقال سرورهای خود به نقاط مختلف جهان توانسته است خطر ناشی از خرابی سرورها را تا حد زیادی کاهش دهد. در واقع در صورت خراب شدن یکی از سرورها، سایر سرورها به کار خود ادامه می‌دهند و اختلالی در عملکرد سیستم به وجود نمی‌آید. همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر به دارایی کاربران دسترسی ندارند و در نتیجه حتی اگر هکرها بتوانند به این سیستم نفوذ کنند، چیز زیادی نصیب آنها نمی‌شود.

 

آینده جدای سواپ

برنامه جدای سواپ برای آینده بیشتر روی توسعه صرافی غیرمتمرکز خود متمرکز است. نقشه راه جدی‌سواپ اطلاعات زیادی دربارۀ تغییرات بزرگ پیش روی این مجموعه نمی‌دهد. اما با توجه به رشد سریع و پایدار این پروژه، می‌توان آینده آن را بسیار روشن دانست.

یکی از مزیت‌های استفاده از صرافی غیرمتمرکز جدای سواپ (JediSwap)، امنیت بالای آن است. صرافی‌های غیرمتمرکز احتمال زیان‌های ناشی از خرابی سرورها را به میزان زیادی کاهش داده‌اند.
یکی از مزیت‌های استفاده از صرافی غیرمتمرکز جدای سواپ (JediSwap)، امنیت بالای آن است. صرافی‌های غیرمتمرکز احتمال زیان‌های ناشی از خرابی سرورها را به میزان زیادی کاهش داده‌اند.

سایت جدای سواپ مرجع رسمی اطلاعات جدید در مورد تغییرات این شبکه است. دانلود اپلیکیشن، ثبت نام و ورود به صرافی جدی‌سواپ نیز از طریق همین سایت انجام می‌شود. ویدئوی آموزشی کامل کار با صرافی غیرمتمرکز جدای سواپ نیز در صفحه اصلی همین وب‌سایت در دسترس است.

 

سوالات متداول جدی‌سواپ؛ صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر استارک‌نت

جدای سواپ چیست؟

«جدای سواپ» یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال مبتنی بر استارک‌نت است. این صرافی با استفاده از راهکارهای لایه دوم امکان انجام معاملات را با حداقل کارمزد و حداکثر سرعت برای کاربران خود فراهم آورده است.

ثبت نام در جدای سواپ به چه ترتیب است؟

برای ثبت نام در صرافی جدای سواپ نیازی به احراز هویت نیست. افراد می‌توانند فقط با اتصال کیف پول خود وارد این صرافی شوند و به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند. آدرس صرافی جدای سواپ https://www.jediswap.xyz است.

مهم‌ترین ویژگی صرافی جدای‌سواپ چیست؟

تراکنش‌ها در جدای‌سواپ بر بستر استارک‌نت انجام می‌گیرند که یکی از راه‌حل‌های لایه دوم برای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم محسوب می‌شود. سرعت بالا و هزینه پایین انجام تراکنش‌ها مهم‌ترین ویژگی صرافی جدای‌سواپ است.

چگونه می‌توان از جدی‌سواپ درآمد کسب کرد؟

این صرافی علاوه بر امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال، به کاربران خود امکان می‌دهد در استخرهای نقدینگی سرمایه‌گذاری کنند و نقدینگی لازم برای انجام معاملات را فراهم آورند. جدای‌سواپ نیز در مقابل به آنها پاداش می‌دهد و آنها را در کارمزد معاملات انجام‌گرفته شریک می‌کند.

برنامه جدی‌سواپ برای آینده چیست؟

برنامه جدای‌سواپ برای آینده بیشتر روی توسعه صرافی غیرمتمرکز خود متمرکز است. رودمَپ جدی‌سواپ اطلاعات زیادی دربارۀ تغییرات بزرگ پیش روی جدای‌سواپ نمی‌دهد. اما با توجه به رشد سریع و پایدار این پروژه، می‌توان آینده جدای‌سواپ را بسیار روشن دانست.