صرافی کوکوین (KuCoin) یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که خدمات غیرمتمرکز نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد. نام این صرافی را در فارسی به شکل «کو کوین» نیز می‌نویسند. تمام افراد از سراسر دنیا می‌توانند به راحتی وارد این صرافی شوند و پس از اتصال کیف پول خود به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند. کوکوین تا کنون امکان مبادله بیش از سه هزار رمز ارز گوناگون را با حداقل کارمزد و حداکثر سرعت برای کاربران خود فراهم آورده است. در این مقاله، به معرفی صرافی ارز دیجیتال کوکوین و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

 

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین (KuCoin) از سال 2017 آغاز به کار کرد. دفتر اصلی شرکت خدمات مالی و صرافی ارز دیجیتال کوکوین در حال حاضر در سنگاپور است. این کمپانی دفاتر متعددی نیز در دیگر کشورهای جهان دارد. این صرافی معتبر امکان مبادله بیش از سه هزار نوع ارز دیجیتال را به صورت سریع و ارزان برای کاربران فراهم کرده است. گفتنی است که لیست ارزهای دیجیتالی که در این پلتفرم از آنها پشتیبانی می‌شود روزبه‌روز در حال گسترش است.

صرافی کوکوین (KuCoin) از سال 2017 آغاز به کار کرد.
صرافی کوکوین (KuCoin) از سال 2017 آغاز به کار کرد.

در سپتامبر 2020 هکرها حمله‌ای گسترده به این صرافی کردند و دارایی‌های زیادی را به سرقت بردند. اما تیم پشتیبانی کوکوین موفق شد در مدتی کوتاه تمام دارایی‌های دیجیتال افراد را به آنها بازگرداند.

 

توسعه‌دهندگان کوکوین

صرافی کوکوین در سال 2017 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. جانی لیو (Johnny Lyu) مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کوکوین است. این مجموعه توانست در زمانی کوتاه نقدینگی زیادی را جذب کند و حجم معاملات خود را گسترش دهد. تیم توسعه‌دهنده کوکوین همچنین گامی بلند برای استفاده از قابلیت‌های صرافی‌های غیرمتمرکز برداشته‌اند و خدمات نامتمرکز گوناگونی به کاربران خود ارائه می‌دهند.

جانی لیو (Johnny Lyu) مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کوکوین است.
جانی لیو (Johnny Lyu) مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کوکوین است.

رودمَپ کوکوین اطلاعات جامعی از برنامه‌های پیش روی این صرافی می‌دهد. افزایش حجم معاملات روزانه به بیش از سی میلیون دلار و افزایش معاملات غیرمتمرکز به بیش از بیست درصد از این حجم در نقشه راه این مجموعه در نظر گرفته شده است. گفتنی است که صرافی کوکوین (KuCoin) در حال حاضر بیش از پنجاه میلیون کاربر از سراسر جهان دارد.

 

ویژگی‌های صرافی کوکوین

مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال کوکوین (KuCoin) عبارتند از:

+ حجم نقدینگی بالا و کاربران زیاد

+ تعداد زیاد ارزهای قابل معامله

+ امنیت بسیار بالا

+ طراحی کاربرپسند

+ خدمات بازار اسپات (Spot)

+ بازار معاملات آتی (Futures)

+ خدمات سپرده‌گذاری (Staking)

+ سرعت بالا و کارمزد پایین تراکنش‌ها

 

ارزهای صرافی کوکوین

لیست ارزهای صرافی کوکوین بسیار بلند است و بیش از سه هزار رمز ارز را در بر می‌گیرد. فهرست ارزهایی که در این صرافی از آنها پشتیبانی می‌شود دائماً در حال گسترده شدن است. در حال حاضر، بیت کوین، اتریوم، ریپل، دوج کوین، کوکوین توکن، کاردانو، سولانا و پالیگان بیشترین حجم مبادلاتی را در این صرافی به خود اختصاص داده‌اند.

 

ارز دیجیتال کوکوین

کوکوین توکن (KuCoin Token) با نماد KCS یکی از مهم‌ترین رمز ارزهایی است که در صرافی کوکوین خرید و فروش می‌شود. این رمز ارز در صرافی‌های ایرانی با نام کو کوین نیز شناخته می‌شود. بیشترین قیمت کوکوین معادل 28.8 دلار بود که در سپتامبر 2021 معامله شد. قیمت کوکوین در سال 2023 کمی کاهش یافته است، اما با توجه به رشد محبوبیت این رمز ارز پیشبینی می‌شود قیمت آن روندی صعودی داشته باشد. گفتنی است که صراف کوکوین از برنامه ضدتورمی توکن‌سوزی نیز برای حفظ ارزش این ارز دیجیتال استفاده می‌کند.

بیشترین قیمت کوکوین معادل 28.8 دلار بود که در سپتامبر 2021 معامله شد.
بیشترین قیمت کوکوین معادل 28.8 دلار بود که در سپتامبر 2021 معامله شد.

ارز کوکوین (KCS) را می‌توان در تمامی کیف پول‌های مبتنی بر شبکه اتریوم که از استاندارد ERC20 پشتیبانی می‌کنند نگهداری کرد. این ارز دیجیتال سازگاری کاملی با کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شناخته‌شده‌ای مانند متامسک، تراست‌والت، مای‌اتر و لجر دارد. از سوی دیگر، مبادله KCS از طریق صرافی کوکوین و بسیاری دیگر از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال تسهیل شده است. بنابراین خرید و فروش کوکوین بدون نگرانی برای دارندگان این رمز ارز فراهم است.

 

آینده کوکوین

برنامه کوکوین برای آینده بیشتر روی توسعه خدمات غیرمتمرکز این صرافی متمرکز است. نقشه راه کوکوین اطلاعات مفیدی دربارۀ تغییرات بزرگ پیش روی این مجموعه می‌دهد. همچنین با توجه به رشد سریع و پایدار این پروژه، می‌توان آینده کوکوین را بسیار روشن دانست.

لیست ارزهای صرافی کوکوین بسیار بلند است و بیش از سه هزار رمز ارز را در بر می‌گیرد.
لیست ارزهای صرافی کوکوین بسیار بلند است و بیش از سه هزار رمز ارز را در بر می‌گیرد.

سایت کوکوین مرجع رسمی اطلاعات جدید در مورد تغییرات این صرافی است. دانلود اپلیکیشن، ثبت نام و ورود به صرافی کوکوین نیز از طریق همین سایت انجام می‌شود. ویدئوی آموزشی کامل کار با صرافی کوکوین نیز در صفحه اصلی همین وب‌سایت در دسترس است.

سوالات متداول صرافی کوکوین

کوکوین چیست؟

کوکوین (KuCoin) یکی از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال است. کوکوین تا کنون امکان مبادله بیش از سه هزار رمز ارز گوناگون را با حداقل کارمزد و حداکثر سرعت برای کاربران خود فراهم آورده است.

عنوان صرافی کوکوین متمرکز است یا غیرمتمرکز؟

کوکوین یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که به تازگی ارائۀ خدمات غیرمتمرکز را نیز به کاربران خود آغاز کرده است.

مهم‌ترین ویژگی صرافی کوکوین چیست؟

کوکوین از ارزهای دیجیتال بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند که مهم‌ترین مزیت این صرافی محسوب می‌شود. لیست ارزهای صرافی کوکوین بیش از سه هزار نوع را در بر می‌گیرد.

ثبت نام در کوکوین به چه ترتیب است؟

برای ثبت نام در صرافی کوکوین و دانلود اپلیکیشن آن باید از طریق سایت رسمی آن اقدام نمایید. آدرس صرافی کوکوین https://www.kucoin.com است.

دسترسی به صرافی کوکوین برای ایرانیان به چه ترتیب است؟

کوکوین نیز همانند بسیاری دیگر از صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال اجازۀ ارائۀ خدمات به کاربران ایرانی را ندارد.

آیا می‌توان ارز دیجیتال کوکوین را از صرافی‌های دیگر تهیه کرد؟

بله. بیشترین حجم معاملاتی این رمز ارز در خود صرافی کوکوین انجام می‌گیرد. با وجود این، برای خرید و فروش این توکن می‌توان از طریق دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال نیز اقدام کرد. برای خرید و فروش ارز دیجیتال کوکوین در ایران می‌توانید به صرفینو مراجعه نمایید.